Vítejte v mém deníku ze Srí Lanky. Rozdělil jsem jej na několik částí podle jednotlivých navštívených lokalit, které obsahuje menu v levé části obrazovky. Přeji příjemné interaktivní cestování... Nyní je dispozici i nový cestopisný film, který zachycuje naši cestu na Srí Lanku a do Spojených Arabských Emirátů. podrobnosti najdete zde nebo pod níže uvedeným bannerem!
   
Pondělí 22.2.1999
Praha - po 1 a půl hodinové zácpě jsme se konečně dostali až na letiště, odbavení probíhá v pohodě, naše bágly půjdou sami až do Colomba (aspoň si to zatím všichni myslíme).
AIRBUS A320 - naše letadlo společnosti Lufthansa na trase Praha - Frankfurt. Startujeme s více než 90 minutovým zpožděním, protože češi nejsou schopni uklidit dráhu, když před tím asi 15 minut sněžilo. S obavami jen počítáme čas, který budeme mít ve Frankfurtu na přesednutí do správného letedla....
AIRBUS A300-600R - přestup ve Frankfurtu proběhl nečekaně hladce, v 15,23 startujeme. Čeká nás 6,5 hod. let do Dubaje. Letíme přes Rakousko, Maďarsko, emblém Emirates AirlinesRumunsko, Bulharsko, Turecko, Kypr, Sýrii, Jordánsko, Saud.Arábii, Qatar a Perský záliv. Rychlost 980-1016km/h, nad Blízkým východem 1090km/h; výška 8800m, nad Bl.východem 10100m. V Dubaji přistáváme 0:01 místního času - hodinky posouváme o 3 hodiny dopředu.
Úterý 23.2.1999
Dubai - přiletěli jsme celkem na čas, navíc jsme se mohli při přistání kochat nádherně osvětleným městem. Čekají nás tři hodiny v tranzitu a ve zdejším Duty Free shopu, kde obhlížíme cenovou relaci, protože na zpáteční cestě strávíme v Dubaji tři dny.
BOEING 777 - v 3:45 startujeme. Drobné problémy nastaly pouze při udělování palubenky. Ty "opice", co nám je vystavovali snad ani neuměly číst, takže sedíme úplně vzadu mezi kuřákama. Jinak let je až na pár turbulencí v klidu - letíme nad Ománem, Arabským mořem a jižní Indií a v 9:30 míst.času přistáváme na Srí Lance - hodinky posouváme o další 2 hodiny dopředu. Na letišti nás čeká první šok - místo pěti báglů přišli jen čtyři, takže první desítky minut na SL trávíme v kanceláři "Baggage service"...

Srí Lanka je ostrov ve tvaru kapky a o rozloze 66 000km2. Najdeme jej v Indickém oceánu jihovýchodně od Indie. Od nejsevernějšího k nejjižnějšímu bodu měří 430km a od východu k západu jen 225km. Ostrov má téměř 19 milionů obyvatel, z nichž je 74% sinhálců, 18% Tamilů. Zbytek tvoří Maurové a další etnické skupiny. Sinhálci jsou převážně budhisté, Tamilové zase většinou hinduisté.